Project Description

Organizujemy szkolenia z zakresu nowoczesnych technik pamięciowych i wykorzystania ich w codziennej pracy. Szkolenie takie trwa 2-3 h w zależności od tematu i jest organizowane w siedzibie firmy lub innym wskazanym miejscu.

Podczas szkolenia uczestnicy poznają możliwości umysłu i techniki, z których mogą korzystać od zaraz. Przykładowe tematy szkoleń:

 • Nie(d)oceniona prawa półkula
 • Jak zapamiętywać trudne słowa?
 • Nie pamiętasz? Wykorzystaj haki. Technika Rzymski pokój
 • PIN-y? NIP-y? Daty? – nic trudnego! Praktyczne wykorzystanie mnemotechnik do zapamiętywania liczb
 • Jak zapanować nad chaosem w głowie? Nauka planowania i notowania metodą Map Myśli
 • Wojna o Twoją uwagę – jak ją wygrać?

Podczas szkolenia uczestnicy otrzymują pakiet materiałów, a na zakończenie – certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

W celu organizacji szkolenia w Państwa firmie prosimy o kontakt.

Mamy w swojej ofercie kursy weekendowe. Podczas 2 dni (łącznie 16 godzin lekcyjnych) uczestnicy dowiadują się jak funkcjonuje mózg oraz jak go ćwiczyć, żeby pracował bardziej efektywnie.

Program kursu obejmuje naukę:

 • zapamiętywania długich list wyrazów poprzez wykorzystanie różnych rodzajów mnemotechnik
 • zapamiętywania dat i ciągów liczb
 • zapamiętywania tabel i map
 • zapamiętywania trudnych wyrazów
 • tworzenia map myśli

Na życzenie uczestników program może uwzględniać dodatkowo elementy nauki szybkiego czytania.

Podczas kursu uczestnicy otrzymują pakiet materiałów szkoleniowych, a na zakończenie – certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Organizujemy kursy dopasowane do potrzeb uczestników. Istnieje możliwość przygotowania kursu o dowolnej długości i dla dowolnej liczby osób w grupie. Program jest dostosowywany do konkretnych wymagań.

Istnieje też możliwość zajęć indywidualnych.

W celu omówienia szczegółów prosimy o kontakt.

Uczenie się zachodzi w każdym wieku i na naukę nigdy nie jest za późno. Mózg zachowuje plastyczność – czyli zdolność do adaptowania się do zmiennych okoliczności i przyswajania sobie nowych informacji. Adaptacja taka zachodzi w mózgu każdego z nas ilekroć się uczymy czegoś nowego – języka, umiejętności, nowej drogi do domu, a nawet gdy widzimy nową twarz. Plastyczność odnosi się też do sytuacji, kiedy mózg znajduje nowe sposoby uczenia się po wystąpieniu uszkodzenia, np. w wyniku udaru.  Także wtedy, gdy zostaną uszkodzone części ciała, nawet starsi ludzie mogą nauczyć się kompensować uszkodzenie.

30 lat temu naukowcy twierdzili, że struktura mózgu rozwija się tylko w okresie dzieciństwa. Dzisiaj wiemy, że jest to nieprawda. Mózg osoby dorosłej ma ogromne możliwości zmiany – zachodzą one jednak w zależności od używania. To, co nieużywane, ulega zanikowi. W odróżnieniu od komputerów, nie możemy nauczyć się nowej umiejętności i zachować ją na zawsze bez ćwiczenia.

Niedawne badania pokazują, że w hipokampie dorosłego człowieka mogą dzielić się i rozwijać nowe neurony. Obala to dogmat, że przychodzimy na świat ze wszystkimi komórkami nerwowymi, jakie będziemy mieć, i żadne nowe już się nie rozwiną. Nie chodzi tu o tworzenie coraz większej liczby komórek – wszyscy tracimy komórki mózgu, a od ok. 40 roku życia proces ten postępuje szybko. Możliwe jest jednak zastąpienie przynajmniej niektórych utraconych komórek w pewnych okolicach mózgu. Spekuluje się, że ze stu miliardów neuronów w mózgu po przekroczeniu czterdziestki dziennie tracimy ok. 1000 z nich. Wykorzystywanie mózgu w nietypowy sposób może sprzyjać tworzeniu się nowych połączeń.

SENIORZY

DZIECI I MŁODZIEŻ

DOROŚLI I FIRMY

Nasi Trenerzy

Poznaj naszą szczegółową ofertę

Zostaw swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą